Druk UV

Jest to jedna z najnowszych technik druku cyfrowego. Druk ten charakteryzuje się tym wysoką trwałością (utrwalany jest promieniami UV przez co  jest odporny na czynniki atmosferyczne) oraz bardzo wysokim nasyceniem kolorów. Świetnie się nadaje do zastosowań reklamy zewnętrznej.

Bardzo ważną zaletą druku UV jest możliwość drukowania na wielu materiałach płaskich takich jak:

  • płyty PCV
  • dibond
  • plexi
  • szkło
  • mdf
  • karton
  • sklejka, i wiele innych.
  • oraz na większości materiałów w roli do druku wielkoformatowego (folie, papiery, banery, canvas, tkanina)

Druk na szkle UV

Druk na szkle

Idealny pomysł na oryginalną aranżację wnętrz. Panel szklany tworzony jest w oparciu o technologię druku UV, czyli bezpośredni druk na szkle. Druk wykonywany jest na maszynie najwyższej jakości, na idealnie gładkiej tafli szkła od strony, która przylega do ściany. Sprawia to, że nie można uszkodzić nadruku gdyż nie ma z nim bezpośredniego kontaktu.

Takie szkło z grafiką cieszy się ogromną popularnością. Nowoczesny druk i ciekawa forma spełnia wszelkie wymagania i oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Możliwość wyboru własnego zdjęcia lub gotowego wzoru z portalu Adobe Stock daje nieograniczone możliwości graficzne i stylistyczne. Profesjonalną wizualizację pod wymiar przygotujemy za darmo!

Minimalne zamówienie 1m2

W jaki sposób dokonać wyboru grubości szkła?

Najczęściej stosowaną grubością szkła w kuchni z jaką się spotykamy to 4mm, lecz zależy to od gabarytu szkła, grubości płytek ceramicznych z którą panel szklany ma się zlicować.

Kiedy i gdzie stosować szkło hartowane w kuchni?

Szkło hartowane tzw. “Safety glass”, “Tempered glass” jest szkłem, które zostało poddane specjalnej obróbce termicznej (hartowanie), przez co znacznie rośnie odporność szkła na rozbicie oraz temperaturę. Szkło hartowane stosujemy wszędzie gdzie występują palniki grzewcze, w przypadku kuchenek indukcyjnych hartowanie szkła nie jest konieczne.

W jaki sposób zamontować panele szklane?

Montaż paneli szklanych można dokonać na wiele sposobów w zależności od miejsca. Najważniejsze aby ściana była odpowiednio przygotowana, gładka, sucha, czysta. Wtedy można powiedzieć że warunki są idealne.

Zalecamy stosowanie kleju montażowego Lakma. Krawędzie można uszczelniać przy użyciu silikonu neutralnego bezbarwnego. Nie wolno stosować produktów zawierających lotne rozpuszczalniki (ocet, kwas octowy, itp.). Silikon sanitarny może uszkodzić nadruk.

Panel szklany może być również zamontowany na dystansach tj. Profile aluminiowe lub specjalne uchwyty do szkła.

Jaka jest różnica pomiędzy szkłem Opti White a Float?

Szkło Opti White (Diament, Ultra Clear) – tzw. całkowicie odbarwione uzyskiwane jest poprzez obniżenie zawartości żelaza w masie szklanej. Ma zastosowanie wszędzie tam gdzie zależy nam na maksymalnej przejrzystości  i doskonałym odwzorowaniem kolorów zwłaszcza w barwach ciemnych.

Szkło Float posiada lekką zieloną powłokę nie widoczną na pierwszy rzut oka. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie delikatna zielona poświata zwykłego szkła nie będzie przeszkadzać. tak naprawdę widoczna jest dopiero w momencie gdy Opti White stoi obok. Zakres barw na obu szkłach jest bardzo wysoki, lecz wydrukowane zdjęcie lub obraz na szkle Opti White zawsze będzie bardziej zbliżony do oryginału.

Przykładowe realizacje

Wyślij zapytanie